domeny internetowe

domeny internetowe

Linux Server Hartowanie

Dla dzisiejszych platformach komputerowych, łatwość dostępu i otwartości jest niezbędna do komunikacji internetowej w oparciu i chudych zespołów zarządzania zasobami IT.http://konsumentnarynku.pl

Jest to bezpośrednio po kursie dla zwiększonej konieczności kompleksowych środków bezpieczeństwa w świecie pełnym zagrożeń złośliwym oprogramowaniem, atakami hakerów i niedoszłych złodziei danych.

Większość organizacji przyjmie warstwowej strategii bezpieczeństwa, zapewniając jak najwięcej środków ochronnych dla ich infrastruktury IT, jakie są dostępne - zapory, Piaskownice, IPS i IDS, antywirusowe - ale najbardziej bezpieczne środowisko obliczeniowe są te z "podstaw" stan bezpieczeństwa ,

domeny internetowe

Jeśli dane nie powinny być przechowywane w publicznym od strony serwera WWW Linux, a następnie zdjąć go całkowicie - jeżeli dane nie istnieją, to nie może być zagrożona.

Jeśli użytkownik nie potrzebuje dostępu do niektórych systemów lub części sieci, na przykład, w którym zarejestrowany jest bezpieczna farma serwerów Ubuntu, a następnie cofnąć swoje uprawnienia, aby to zrobić - muszą systemy dostępu do kradzieży danych, aby powstrzymać ich nigdzie w pobliżu że w pierwszym miejscu.

Podobnie, jeśli serwer CentOS nie potrzebuje usługi FTP lub Web, a następnie wyłączyć lub usunąć je. Zmniejszyć potencjalne wektory naruszenia bezpieczeństwa za każdym razem można zmniejszyć środki dostępu.

domeny internetowe

Mówiąc prościej, trzeba utwardzić serwerów Linux.

tła Linux Polityka Hartowanie

Piękno Linux jest to, że jest tak dostępne i łatwo dostępne, że łatwo jest dostać się i działa z bardzo małym szkolenia lub wiedzy. W internecie oparte Społeczność Pomoc umieszcza wszystkie porady i tutoriale będziesz potrzebować przeprowadzić Linux konfiguracja zadania lub rozwiązywać problemy, które mogą wystąpić.

Znalezienie i interpretowania prawa hartowania kontrolną dla gospodarzy Linux wciąż może być wyzwaniem, więc ten poradnik daje zwięzłą listę kontrolną do pracy, obejmujący najwyższe środki priorytetem utwardzania dla typowego serwera Linux.

Artykuł dzięki:

strona lcheart.pl