domeny jednoliterowe

Latanie na południu

Latanie na południu jest provisionary Tytuł dałem powieści Iana Gibsona, irlandzki Hispanist. Oficjalna nazwa i dosłowne byłoby "wiatr z południa lub Southern Wind (Viento del Sur).

Podobał mi się tę książkę czyta go po dwóch bardziej złożonych. Brakuje pretensję ustalonych pisarzy i dlatego jest dostarczenie więcej niż oczekiwano. Czego można oczekiwać od książki, wiedząc, że jest to semiautobiographical dziełem Hispanist który postanowił wyruszyć w kierunku południowym na działce, gdzie jest się pozbyć swoich purytańskich przeszłości.

Czytelnicy, którzy są zainteresowani w języku hiszpańskim i latynoskiej kulturze znajdziemy ogromną ilość myśli, faktów i wrażeń na temat Hiszpanii i jej kultury. Ale także o Anglii i jej kultury. Według bohater John Hill hiszpańskiej kultury był jednym z najbogatszych w Europie; mieszanka kultur i języków ... aż hiszpańskiej inkwizycji rozbite wszystko away (moja interpretacja). Nie jest możliwe dla Hispanist zrozumieć kulturę bez znajomości co najmniej kilka podstaw języka arabskiego (z czego 4000 słowa zostały przywiezione), a także o języku hebrajskim. I nawet zgodzić z Hill że szkoda język arabski nie jest nauczany w szkołach, zwłaszcza na południu. Projekt, który wymaga nieco uwagi.

Czytelnik dowie się wiele o Hiszpanii nie tylko małe szczegóły - dlaczego ich obywatele jak szynka tyle i że Dali był tchórzem i około roli zazdrośnie - ale o ich języku, o latynoskich poetów (przede wszystkim Ruben Dario), którego praca jest często cytowane.

Latanie na południu może być tytuł w języku angielskim, jak bohater zmienia swoje życie; w rzeczywistości "jest zapisywany przez Hiszpanię." Taki jest wniosek na końcu, gdy próbował różne terapie (Gestalt, psychoanaliza) ale nic nie pomogło. W przeciwieństwie do swojego brata, który miał jeszcze głębszy problem, jest on po prostu urodził się w niewłaściwym kraju (bocznych) i klimatycznych portretowanej przez latającego gęsi na okładce książki.

Artykuł dzięki:

strona lcheart.pl